12.4.2022

Vážení návštěvníci těchto stránek!

Pokud sem čas od času nakouknete, určitě jste si všimli, že se obsah této stránky již několik let nezměnil. Důvodů bylo postupně v průběhu času několik: Moc práce. Málo času. Ještě víc práce. Ještě míň času. Místo modelotvorby jsem se věnoval dcerotvorbě. Úspěšně. Změnil jsem zaměstnání, abych měl víc peněz, byl víc doma a měl víc času na rodinu (a méně času na modely). Nepovedlo se. Peněz bylo o něco víc, volný čas žádný, možnosti cestovat pracovně i soukromě za hranice města či kraje minimální (a covid za to nemohl), domů jsem se chodil jen vyspat, což bylo při údajně osmihodinové kancelářské pracovní době přinejmenším zvláštní. Začal jsem se poohlížet po novém zaměstnání. Zaměstnavatel mě v tomto úmyslu podpořil - dostal jsem výpověď pro nadbytečnost. Zaradoval jsem se, že dostanu na rozloučenou i odstupné, a změnil jsem zaměstnání. Mám o něco méně peněz, o dost víc času, možnost cestovat na náklady zaměstnavatele, možnost plánovat si sám svoji práci a volný čas a jsem spokojený. (Drahá polovička spokojená není. Mám míň peněz. Předtím zas nebyla spokojená, protože jsem byl málo doma. Ženám se člověk nezavděčí.) Začal jsem tedy úspěšně dohánět různé dluhy z minulosti a dnes jsem se konečně dostal i k aktualizaci tohoto webu. Zde je tedy aktuální...

Katalog dokončených modelů

Na této stránce najdete katalog dokončených modelů autobusů z mé tvorby. Autobusy jsou kresleny v měřítku 1:100 ve stylu "miniboxů" známých z časopisu ABC. Modely nejsou a nebudou volně ke stažení, můžete si je však zakoupit za symbolickou částku 10-20 Kč podle rozsahu vystřihovánky.

Původní katalog z roku 2017
Arriva (2021)
Autobusy Karlovy Vary (2021)
Autobusy VKJ (2021)
ČAD Blansko (2021)
ČSAD autobusy Plzeň (2021)
PMDP (2021)
DP Praha (2019)
Knihovna Plzeň (2021)
Nikolo (2021)
Probo Bus / Arriva Střední Čechy (2018)
Retrobus (2018)
Stibus (2018)
KLDR: Pchjongjang (2021)
Německo: Regionalbus Ostbayern (2019)
USA: RTA Dayton (2021)

Prodejní místa

E-shop www.dopravnispony.cz (většina modelů vydaných do roku 2020)
Muzeum dopravy Strašice (okres Rokycany) (kompletní nabídka)
Muzeum v bývalé vodárně železniční stanice Pardubice-Rosice nad Labem (zatím jen modely vydané do roku 2015)

Připravované modely

Další modely jsou samozřejmě v přípravě. Nebudu raději zveřejňovat žádný seznam, nebudu slibovat žádný termín dokončení, beztak ho nedodržím. Modelů v různém stádiu rozpracovanosti je aktuálně něco kolem stovky, ty nejstarší už od roku 2014. Pokud vás přesto zajímá, na čem právě pracuji, sledujte https://www.facebook.com/mj81modely/ Zatím tam nic není, protože to nikdo nesleduje, ale časem tam někdo a něco určitě bude.

Kontakt

Martin Janda
mail: martin_janda@centrum.cz